Każda strona internetowa powinna być dostosowana do urządzeń mobilnych. Dlaczego? Dlatego, że Google wyświetla strony responsywne wyżej w mobilnych wynikach wyszukiwania. Co za tym idzie, klienci mają łatwiejszy dostęp do Twoich usług. Google zaleca projektowanie stron w technologii Responsive Web Design (RWD). Dostosowując stronę do urządzeń mobilnych, warto zwrócić uwagę na kilka poniższych kwestii.

1.Responsive Web Design

Projektując stronę internetową w technologii Responsive Web Design masz gwarancję, że będzie przyjazna urządzeniom mobilnym. Taka strona dostosowując się do rozdzielczości różnych urządzeń np. smartfonów, tabletów jest elastyczna i niezwykle przyjazna użytkownikom. Otwierając stronę responsywną na urządzeniu mobilnym możemy z łatwością zauważyć, że zmienia się jej układ, co wpływa na elementy witryny, które stają się większe, a co za tym idzie czytelniejsze. Zaletą RWD jest to, że nie musisz dbać o utrzymanie dwóch wersji witryny, czyli wersji komputerowej example.com i wersji mobilnej m.example.com, tylko posiadasz jedną wersję witryny. Uwzględnia ona zarówno użytkowników komputerowych jak i mobilnych.

2.Etapy wizyty klienta na stronie

Przed zaprojektowaniem strony pod urządzenia mobilne, zastanów się jakie będą etapy wizyty klienta na Twojej stronie. Określ, które czynności będą przez Twoich klientów wykonywane w pierwszej kolejności. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Postaraj się jak najbardziej uprościć poruszanie się po witrynie. Dobra witryna jest przede wszystkim użyteczna. Klient nie powinien mieć problemów z realizacją kroków, które chce wykonać na stronie.

3.Zmierz efektywność witryny

Sprawdź czy użytkownik może łatwo i szybko wykonać wszystkie czynności np. poruszać się między zakładkami lub wrócić na stronę główną. Ma to szczególne znaczenie, jeśli chcesz zwiększyć konwersję na stronie. Konwersja ma miejsce wtedy, gdy klient wykonuje pożądane działanie np. kupuje produkt, rejestruje się na stronie lub korzysta z formularza kontaktowego.

4.Wybierz szablon strony www, który będzie przystosowany do urządzeń mobilnych

Jeśli chcesz samodzielnie stworzyć stronę na WordPressie, wybierz szablon strony internetowej dostosowany do urządzeń mobilnych. Umożliwi to Twoim klientom szybkie i sprawne poruszanie się po Twojej witrynie.

5.Czy Twoja strona jest responsywna?

Jeśli chcesz upewnić się czy Twoja strona jest responsywna, możesz wykonać test optymalizacji mobilnej.
Wpisując adres strony internetowej w polu do tego przeznaczonym, możesz przetestować nie tylko stronę główną, lecz także każdą podstronę. Jeśli Twoja strona nie przeszła pozytywnie testu, pomyśl nad jej jak najszybszym dostosowaniem.

Czy sprawdziliście już, czy Wasza strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych? 🙂