Jak dodać favicon do strony internetowej lub bloga

Jak dodać favicon do strony internetowej lub bloga na WordPressie?

Favicon jest jednym z elementów identyfikacji wizualnej. To mały element, który można zobaczyć w przeglądarce obok tytułu strony.

Można powiedzieć, że to niepozorna ikona, którą zdarza się przeoczyć. Jednak, jak już stworzysz swoją stronę i dodasz do niej favicon, zauważysz że to taka wisienka na torcie i dopiero wtedy poczujesz, że strona jest kompletna, a Ty zadbałaś o każdy jej szczegół.

Dlaczego favicon jest ważny? Ponieważ odróżnia Twoją stronę od innych w przeglądarce. Jest ważną częścią tożsamości marki. Pomaga wyróżnić Twoją stronę internetową i razem z innymi elementami identyfikacji wizualnej tworzy spójną wizualnie markę.

Jak dodać favicon do strony internetowej lub bloga?

Poniżej przedstawiam Ci kilka prostych kroków, które pomogą Ci dodać favicon do Twojej strony internetowej.

1. Zaloguj się do kokpitu WordPress → przejdź do zakładki Wygląd → Dostosuj.

2. Wybierz zakładkę Tożsamość witryny → w obszarze ikona witryny kliknij Wybierz obraz i wybierz ikonę z biblioteki multimediów. Ja już mam dodany favicon, więc jeśli chciałabym go zmienić, to kliknęłabym w przycisk Zmień obraz. Zalecany obraz to 512 x 512 pikseli.

3. Kliknij Zapisz → Opublikuj i już 🙂

Dodanie faviconu do strony internetowej jest szybkie i proste. Mam nadzieję, że tym wpisem zachęciłam Cię, aby poświęcić kilka minut i dodać favicon na swoją stronę.

Czy masz dodany favicon na swojej stronie? Jeśli nie, to co Cię powstrzymuje? Podziel się informacją w komentarzu 🙂