Jeśli skupiasz się tylko na generowaniu dobrej treści, ale pomijasz wygląd strony www, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zobacz jakie kroki możesz podjąć, aby polepszyć design swojej strony.

1. Zorganizuj swoją stronę główną

Tak jak w życiu, tak i w sieci, jeśli chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie masz na to tylko kilka sekund. Po wejściu na Twoją stronę główną, klient decyduje w ciągu kilku sekund czy pozostaje na niej i decyduje się na Twoje usługi, czy wychodzi i szuka dalej. Co zrobić, aby pierwsze wrażenie było jak najlepsze?

  • daj się poznać, zamieść krótką informację na stronie głównej czym się zajmujesz
  • zastosuj kolory swojej marki, strona główna musi współgrać z pozostałymi zakładami
  • wybierz maksymalnie 2-3 fontów współgrających ze sobą
  • możesz zastosować spersonalizowany nagłówek np. z kolorami Twojej marki lub zdjęcie z Tobą w roli głównej
  • umieść w widocznym miejscu darmowy prezent do pobrania

2. Używaj dobrej jakości zdjęć

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości działają na Twoją korzyść. Staraj się wybierać zdjęcia, które będą w jednej stylistyce. Obecnie jest wiele banków zdjęć z pięknymi fotografiami. Naprawdę jest w czym wybierać, wystarczy poszukać.

3. Spójne grafiki

Przygotuj spójne grafiki do postów blogowych, które będą odzwierciedlać tożsamość Twojej marki. Często na stronach firmowych blog jest osobną zakładką. To, że wpisy blogowe nie są zamieszczone bezpośrednio na stronie głównej, nie oznacza, że można o nich zapomnieć. Zadbaj o ich odpowiednią oprawę.

4. Stosuj nagłówki H1, H2, H3

Najczęściej pojawiającymi się nagłówkami na stronie internetowej są nagłówki H1, H2, H3. Tworząc tekst na swoją stronę, staraj się zachować hierarchię nagłówków. Dzięki nim wyróżnisz tytuł, śródtytuł i podtytuł, a tekst będzie czytelniejszy dla Twoich odbiorców.

5. Upewnij się, że Twoja strona jest responsywna

Ważne, aby strona Twojej firmy wyglądała świetnie na każdym urządzeniu mobilnym. Jeśli nie masz pewności czy Twoja strona jest mobilna, możesz wykonać Google Test Mobile Friendly.

To tylko kilka wskazówek, które mogą polepszyć wygląd strony www, ale przyniosą niebywałe efekty 🙂
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej na temat polepszenia wyglądu strony www, to możesz zapisać się na mini audyt swojej strony. Zarezerwuj termin Konsultacji.
A Tobie co ostatnio udało się wdrożyć na swojej stronie? Podziel się pomysłami w komentarzach 🙂