Paleta kolorów – oczaruj klientów piękną marką

To już drugi wpis z nowego cyklu „Paleta kolorów – oczaruj klientów piękną marką.” Jeśli nie miałaś okazji do przeczytania pierwszego wpisu, to zapraszam tutaj. Dlaczego postanowiłam przygotowywać palety kolorów dla Waszych biznesów? Ponieważ marka, to nie tylko logo, to całokształt działań marketingowych oraz świetnie zaprojektowanych materiałów, które przyciągają uwagę klientów.

Jak stworzyć stylową markę?

Uważam, że pierwszą ważną rzeczą, którą powinniśmy wykonać przed współpracą z projektantem jest określenie klimatu swojej marki tzn. w którą stronę chcemy podążać, jakie odczucia chcielibyśmy wywołać wśród naszych klientów. Wybór kolorów jest jednym z pierwszych etapów pracy nad wizerunkiem marki.

Co możesz zrobić, od czego zacząć? Przede wszystkim zachęcam Cię do stworzenia swojej tablicy inspiracji na Pinterest. Przez tydzień dodawaj zdjęcia, które Ci się podobają. Myśl wtedy o swojej marce, o tym jakie chcesz wywołać emocje u swoich odbiorców, z jakimi klientami chciałabyś współpracować.

Odpowiednio dobrane kolory nadają charakter naszej marce. Jeśli do tego zaprojektujemy również stylowe materiały marketingowe, to uwierzcie mi taka marka będzie wyróżniać się na tle innych firm.

Paleta kolorów dla kreatywnych biznesów

Tak jak obiecałam, przedstawiam Wam drugą paletę kolorów dla kreatywnych biznesów. Ta paleta prezentuje kolory, które nawiązują do natury i stylu eko. Kolory są eleganckie, spokojne, kojące i wyciszające. Paleta powstała z myślą o wedding planerkach i fotografkach.

Chcesz szybko sprawdzić, jak ta paleta będzie prezentować się na Twojej stronie internetowej? Pod każdą paletą kolorów umieszczam kody kolorów, które ułatwią Ci zmianę koloru np.:

  • menu
  • stopki
  • widgetów
  • tekstu
  • tła
  • nagłówków
  • przycisków call to action
  • aktywnych linków
  • ikon mediów społecznościowych itd.

Kolejnym krokiem jest stworzenia spójnych grafik na stronę oraz grafik na profile społecznościowe. Trzymaj się wybranych kolorów, a Twoja marka będzie piękna i oczaruje klientów.

paleta kolorów 2

KODY KOLORÓW

od lewej do prawej

#ecccb3 / #ee9c86 / #959f94 / #5d6b6b / #38373c


ZNACZENIE KOLORÓW

Kolor zielony kojarzony jest z naturą, reprezentuje równowagę, świeżość, życzliwość, wyjątkowość, spokój, odrodzenie.

Kolor kości słoniowej reprezentuje czystość, świeżość.

Różowy reprezentuje optymizm, delikatność, kobiecość.


Jeśli spodoba Ci się wybrana paleta i będziesz chciała zastosować ją w swoim biznesie, to śmiało korzystaj 🙂 Będzie mi miło, jak podzielisz się w komentarzu informacją o swojej marce i dlaczego zdecydowałaś się na konkretną paletę kolorów.