Responsywny motyw WordPress Scoprum

Dla osób, które chciałyby stworzyć swoją stronę firmową, ale nie mają umiejętności technicznych, przetestowałam motyw WordPress Scoprum. Dzięki uprzejmości TemplateMonster miałam możliwość przetestowania tego motywu w zeszłym miesiącu i teraz mogę podzielić się z Wami wrażeniami.

Bardzo lubię minimalistyczne, jasne i przejrzyste motywy, dlatego ten motyw przykuł moją uwagę. Motyw Scoprum posiada interesujący układ strony głównej i estetyczną stronę z portfolio, na której możemy zaprezentować nasze zdjęcia.

Motyw WordPress Scoprum

Scoprum to minimalistyczny motyw, który na pierwszy rzut oka wygląda na mało rozbudowany, jednak nic bardziej mylnego. Po wgraniu wtyczek, zalecanych przez twórców motywu, mamy całkiem sporo możliwości rozbudowy strony głównej, podstron, dostosowania nagłówka, stopki i innych obszarów witryny.

Najprostszą metodą sprawdzenia tych możliwości jest import treści demo motywu. Należy jednak pamiętać, że w pakiecie zaimportujemy również przykładowe opisy, tytuły, zdjęcia, czyli całą zawartość przykładowej strony.

Mimo wszystko polecam wgranie wyglądu demo, bo jeśli odpowiada nam ogólny wygląd motywu i nie chcemy dodatkowo zmieniać jego układu, to dzięki demo motywu możemy szybciej mieć własną stronę. Wystarczy, że zmienimy treści demo na nasze.

Elementor

Po instalacji zalecanych wtyczek zauważymy, że do naszej dyspozycji jest Elementor. To narzędzie typu page builder. Dzięki niemu możemy przestawiać elementy strony metodą „drag and drop” – przeciągnij i upuść.

Mamy możliwość zmiany układu strony, dodania nowych sekcji, kolumn, zmiany koloru menu, koloru tła, tekstu itp. Elementor pozwala nam na żywo zobaczyć zmiany, jakich dokonujemy na stronie. Przede wszystkim przy pomocy Elementora możemy dostosować każdą część naszej witryny i uzyskać efekt, na którym nam zależy.

Dokumentacja motywu

Z dokumentacji motywu dowiemy się jak zainstalować motyw i wtyczki na serwerze. Możemy przeczytać za co odpowiadają poszczególne wtyczki i jakie widgety możemy zastosować na stronie.

Moje spostrzeżenia i subiektywne odczucia:

Motyw wygląda estetycznie, minimalistycznie i nowocześnie. Moim zdaniem może być odpowiedni na przykład dla projektantów wnętrz lub fotografów. W prosty sposób można zmienić układ strony, jeśli nie do końca pasuje nam ten, który jest zaprezentowany w motywie.

Czy motyw jest prosty w obsłudze? – tak

Czy posiada dokumentację? – tak

Czy posiada demo z zawartością strony? – tak

Czy posiada galerię? – tak

Czy jest kompatybilny z WooCommerce? – nie

Jeśli zainteresował Was motyw Scoprum znajdziecie go tutaj.

Jestem ciekawa na jakim motywie masz zbudowaną stronę. Czy zamierzasz wprowadzać na stronie jakieś zmiany? Daj znać w komentarzu 🙂