Zakładam, że masz już pomysł na swoją wymarzoną stronę. Mniej więcej wiesz co chcesz na niej zamieścić, jaki ma mieć styl i charakter. Jeśli masz już przygotowaną tablicę inspiracji, to nie pozostaje Ci nic innego, jak zacząć działać. Zastanawiasz się od czego zacząć? Sprawdź kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć pracę nad stroną.

1. Funkcjonalności

Wypisz funkcjonalności, które chcesz, żeby posiadała Twoja strona. Lepiej wszystko mieć od samego początku zapisane, a nie tworzyć stronę po omacku.

2. Projekt strony

Zrób projekt strony na papierze lub w programie graficznym. Jest to bardzo ważny etap tworzenia strony. Przed wybraniem motywu, musisz wiedzieć jaki ma być zamysł Twojego projektu. To moment, w którym wstępnie ustalasz, jakie elementy mają się znaleźć na stronie oraz ich położenie. Bez tego ani rusz i nie próbuj pomijać tego etapu 🙂 Przygotowanie projektu pozwoli Ci zaoszczędzić sporo nerwów i stresu.

3. Motyw WordPress

Kiedy będziesz wiedzieć jak ma wyglądać Twoja strona, wybierz motyw pod swój projekt. Motywy możesz znaleźć w repozytorium motywów WordPress https://pl.wordpress.org/themes/ lub skorzystać z płatnych motywów np. z Themeforest https://themeforest.net/category/wordpress Sprawdź, czy w danym motywie będzie można w łatwy sposób wprowadzić to, co chcesz mieć na stronie. Motyw motywowi nierówny. Będzie Ci dużo łatwiej, kiedy wybierzesz motyw, który zamiast utrudniać powstawanie strony, będzie sprzyjał Twojej pracy.

4. Wtyczki WordPress

Jeśli szukasz wybranych funkcjonalności, a nie ma ich w Twoim motywie, to sprawę mogą rozwiązać wtyczki. Jest wiele dostępnych wtyczek do WordPressa, które pozwolą Ci uzyskać zamierzony efekt. Skorzystaj z repozytorium wtyczek WordPress https://pl.wordpress.org/plugins/

5. WooCommerce

Jeśli chcesz mieć na stronie sklep, sprawdź koniecznie czy wybrany przez Ciebie motyw posiada funkcję sklepu i można go zintegrować z wtyczką WooCommerce. Gdzie możesz to sprawdzić? W dokumentacji motywu.

6. Dokumentacja motywu

Jeśli motyw nie posiada dokumentacji, a niestety może tak się zdarzyć, daruj go sobie. Uwierz mi, zaoszczędzisz bardzo dużo swojego cennego czasu przy tworzeniu strony.

7. Filmy instruktażowe

Zastanawiasz się, który motyw będzie dobry dla Twojej strony? Jeśli motyw posiada bardzo dobrą dokumentację techniczną, gdzie znajdziesz nie tylko opisy, ale również filmy instruktażowe, to wart jest przyjrzenia się mu bliżej.

8. Dokumentacja jest jak mapa

Jeszcze zastanawiasz się po co Ci ta dokumentacja? Dzięki niej, dowiesz się jak poruszać się po zapleczu swojej strony i gdzie w kokpicie szukać interesujących Cię funkcji.

9. Wymarzona strona

Dobra, obszerna dokumentacja pozwoli Ci zbudować wymarzoną stronę 🙂

10. Ciekawość, wytrwałość i dążenie do celu

No i na koniec, nie zniechęcaj się, początki zawsze są trudne, za to radość ze stworzenia strony będzie ogromna.

Jeśli potrzebujesz odświeżenia obecnej strony, ale nie chcesz zajmować się tym tematem samodzielnie, możesz skorzystać z moich konsultacji lub pełnego wsparcia i wdrożenia wybranych elementów na swoją stronę. Zarezerwuj termin Konsultacji.
A jak to było u Ciebie w początkowym etapie tworzenia strony? A może dopiero zaczynasz? Napisz w komentarzach jak Ci idzie 🙂